Baskılı renk ve ekran rengi karşılaştırması

A+ A-

Konu ve mekan olarak matbaa sektöründen uzak kişilerin ilk hatası, ekranda gördüğünüz renklere atıfta bulunarak, baskının ekranda gördüğünüz gibi olmasını beklemektir. Bu hataları en aza indirgemek ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmak için oluşturduğumuz bu makalenin size bazı faydalar sağlayacağını umuyoruz. soru renk bazında olduğu için önce basılması gerekir.Farklılıklara bakmak daha doğru olur. ekranda kullanılan renkler ve kullanılan mürekkeplerin türleri ve kompozisyonları. ekranında kullanılan renkler üç farklı renkten oluşuyor: kırmızı, yeşil ve mavi RGB.

Bu renklerin ekran teknolojisinin sağladığı ışık yoğunluğu ile birleştirilmesiyle diğer renkler oluşturulur. Bu nedenle, ekranınızın rengi olan RGB'yi oluşturmak için üç farklı renk ve ışık yoğunluğu kullanılır. Işık ve renk karışımlarından oluşan bu renkler daha parlak ve daha dikkat çekicidir. baskıda kullanılan renkler, dört farklı rengin karışımı olan CMYK'dir: camgöbeği, macenta, sarı ve anahtar. Tematik olarak uygun değerlerle karıştırılan renkler, belirli renkler kullanmadığınız sürece beklenenden daha mat görünür. Üzerine yazdırılan malzemenin türü de renklerin parlaklığını etkiler. Örneğin, kullandığınız kağıt kaplamasız veya mat kaplamalı ise mat görünecek, ancak parlak kaplamalı kağıt mat görünmeyecektir. Baskı sonrası mat veya parlak selefon kaplama seçeneği ile baskınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Yorumlar

İnceleyenlerin %'ü bu ürünü öneriyor.

0 İncelemeye Dayalı Genel Derecelendirme
5 yıldız üzerinden
0 değerine toplam yorum sayısı 0 değerine toplam puan sayısı

Ortalama Puan

PUAN VER

 

Sosyal Medyada Paylaş

Online Sistemlerimiz

Online Sistemlerimiz ile Daha Kolay Süreçler

Yakında Açılacak Olan Online E-Ticaret Sitemiz üzerinden hem baskı ihtiyaçlarınızı sipariş vermek hem de kurumsal hediye ihtiyaçlarınızı karşılamak ister misiniz. Sistem üzerinden kendi kutu konseptinizi seçebilir ve dilerseniz kutu içeriğini dilediğiniz ürünü özelleştirerek hediye kutunuza ekleyebilirsiniz.

İster Kurumsal bir Marka Olun İsterseniz de Çok Şubeli Bir Mağaza Ya da Ağınız Olsun. Kurumsal ihtiyaçlarınız için tasarlanmış sistemimiz üzerinden tüm ihtiyiyaçlarınızı sipariş ve onay mekanizması özelikleri ile yönetmek ve sipariş verebilmek istemezmiydiniz. Yaka Kartı, Kartvizit, Cepli Dosya Vb.

İletişim formumuzdan dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. İstemiş olduğunuz fiyat tekliflerini , merak ettiğiniz üretim tekniklerini ve ihtiyacınız olan ürünler hakkında sorularınızı form üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

İletişim formunda yer alan alanların tam ve eksiksiz doldurulması sizlere daha kısa sürede dönüş yapmamıza olanak sağlayacaktır. İletmek istediğiniz dosyaları WETRANSFER, SENDGB, TRANSFERNOW gibi dosya transfer araçlarına yükleyerek dosya bağlantısını formda yer alan link kısmına ekleyebilirsiniz.

Merak Etmeyin sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz. İletişim Formundan bizlere ileteceğiniz her türlü soru 24 saat içerisinde yanıtlanacaktır. 😊

Teklif İste / Soru Sor

Bizi Takip Edin!

E-Bülten’e Kayıt Ol

Sayfa Yorumları

©2022 Neptün Global