Baskı Kalitesi

Tüm dosyalar, tasarımdaki hataları tespit etmek için ücretsiz 33 noktalı insan ve bilgisayar incelemesinden geçer. Baskı öncesi ekibimiz dosyalarınızı kontrol ederek üretim tekniklerine ve kalite standartına uygunluğunu inceler. İnceleme sonucunda sizlere detaylı geri dönüş sağlayarak üretim esnasında yaşanabilecek olasılık ve kalite kayıpları gibi durumları önceden bildirir. Bu durumun önüne geçilmesi için mevcut tasarım dosyanızda yapılabilecek iyileştirmeler ekibimiz tarafından mevcut şartlar doğrultusunda yapılabilir.

Dosya inceleme ve kalite kontrol işlemi ücretsizdir. Üretime uygun olmayan dosyalar ve inceleme sonucu yapılabilecek tüm iyileştirme önerileri tarafınıza ayrıca belirtilir. Belirtilen teknik iyileştirmeler uygun görülür ise dosya ve tasarımın izin verdiği ölçüde ekibimiz tarafından dosyaya işlenir.

Çözünürlük, Renk , Ebat ve diğer arananan şartların tasarım dosyanızda incelenmesi sonucunda sizlerden hiçbir ödeme talep edilmez.

Evet, resminizin renk açısından kritik olması durumunda önerdiğimiz basılı kopya provaları da sunuyoruz. Prova Baskıyı siparişinizi verdikten sonra talep edebilirsiniz.

Basılı kopya provalarının, sipariş ettiğinizden farklı bir alt tabakaya basılabileceğini lütfen unutmayın. Yazdırılan projedeki renkler, seçtiğiniz kaplamaya bağlı olarak farklılık gösterebilir (ör. parlak, mat veya UV). Teknik anlamda provası basılamayan üretim tipleri için prova sunmuyoruz.

Fakat bu konuda bizden öneri isteyebilirsiniz.

Müşterilerimize sanat eserleri için en iyi renk eşleşmesini sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ancak, tam renk eşleşmesini elde etmek her zaman mümkün değildir. Proje için kullanılan doku, son kaplama ve malzeme türü, son yazdırılan üründeki renkleri etkileyebilir.

Siparişinizde kullanılan tasarımın üretim süreçlerinde kullanılan kağıt dokusu, baskının yapıldığı makine baskı tekniği, baskıya alınan dosya kalitesi, selefon tipi gibi üretimi etkileyen tüm faktörler baskı rengini etkileyen unsurlardır. Ayrıca ekranda görünen renkleri RGB değerde olduğunu ve CMYK renk değerleri ile kıyaslanmaması gerektiğini unutmayalım.

RGB ve CMYK renk değerleri karşılaştırması için blog yazımızı ineleyebilirsiniz.

Bakınız : Baskılı renk ve ekran rengi karşılaştırması >>>

Basılı projeler için CMYK (Cyan, Magenta, Yellow ve Key) kullanmanızı öneririz. Bu, son basılı üründe doğru renkleri elde etmenizi sağlar. CMYK hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bakınız CMYK;

CMYK, basılı tasarımlar için kullanılan renkli baskı yöntemidir. Dört mürekkep renginin (Cyan, Magenta, Yellow ve Key veya Black) birleşimidir. Bu renklerin çeşitli miktarlarda üst üste bindirilmesi, basılan tüm renkleri üretir. Buna tam renkli baskı diyoruz. CMYK modunu kullanarak, resminiz canlı renklerde basılacaktır.Doğru renkleri elde edeceğinizden emin olmak için, dosyayı baskıya göndermeden önce uygulamanızdaki renk modunu CMYK olarak ayarlayın.Projenize zaten RGB modunda başladıysanız CMYK'ya geçmenizi öneririz.Ancak bilgisayar monitörlerinin RGB modunda kalibre edildiğini ve ekranınızda yazdırılan renklerle tam olarak aynı rengi üretmeyebileceğini unutmayın.

Elbette, yapabiliriz. Ancak, anahtar son baskıda renkleri farklı hale getirebilir. Ancak endişelenmeyin: Yazdırmadan önce size dosyanızın PDF formatını göndereceğiz. Bu şekilde, yazdırmaya başlamadan önce projenizin nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Dosyalarınızı web ortamında kullanmayacaksanız CMYK formatında çalışmaya başlamalısınız. Adobe programlarının CMYK renk moduna geçebilmesi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Adobe İllustrator için : File / Document Color Mod / CMYK

Adobe Photoshop İçin : İmage / Mode / CMYK Color

Bazı görüntüler yazdırıldığında bulanık görünür. Bunun nedeni, resmin pikselli görünmesini sağlayan düşük görüntü çözünürlüğüdür. Bunu düzeltmek için en az 300 dpi çözünürlükte bir görüntü kullanın. Görüntü çözünürlüğü hakkında daha fazla bilgi edinin. Çözünürlük, renkli noktaların veya piksellerin sayısını ifade eder. bir görüntü oluşturur. Genel likledpi veya nokta başına ifade edilir. inç.

Çözünürlük Temel Kuralları:

DPI ne kadar yüksek olursa, çözünürlük o kadar yüksek olur, görüntü o kadar iyi olur nitelik. Ama aşırıya kaçmayın. Daha yüksek çözünürlüklü görüntüler daha büyük dosya oluşturur boyut. Görüntü çözünürlüğü, bir görüntünün çözünürlüğüyle doğrudan ve ters orantılıdır fiziksel boyut. Bir görüntünün çözünürlüğünü artırdığınızda, görüntünün çözünürlüğünü azaltın boyut. Bir görüntüyü büyüttüğünüzde, çözünürlüğü düşürün. Aksi takdirde, görüntü kötü yazdıracak. Basılı görüntüler için ideal çözünürlük300 dpi'dir ve Son yazdırılan boyuttaki metin için 400 dpi.

Teklif İsteme

Prova, dosyanızın tasarımınızdaki sorunlu alanları gösteren PDF kopyasıdır. Bu hizmet, resminizi yazdırmadan önce teknik sorunlar açısından incelemesini sağlamanın hızlı ve kolay bir yoludur. Kanıt, ekibimizin yaptığı tüm değişiklikleri ve dosya yazdırmanızı nasıl hazır hale getireceğinize ilişkin önerileri içerir.

* Kanıt niteliği taşıyan prova baskılar için dosya ve baskı tipi incelemesi sonucunda uygun olması durumunda ücret talep etmemekteyiz,

* Üretim öncesi dosya kontrolü ücretsizdir,

* Teslimat şekline bağlı olarak nakliye giderleri fiyata dahildir,

* Paketleme giderleri fiyatınıza dahildir,

Ürün açıklaması ve fiyatlandırma da dahil olmak üzere teklifteki tüm bilgilerin güvenilir ve doğru olmasını sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Siparişiniz bir fiyatlandırma hatası nedeniyle iptal edilirse ve kredi kartınızdan zaten çekim yapılmış ise , derhal tam bir geri ödeme yapacağız.

Talep edilen üretimler ile numunesi incelenen ürünler arasında teknik özellik farkı ve bu farktan dolayı maaliyet oranı değişebilmektedir. Dolayısı ile teknik anlamda ayrıntı içeren ürünleriniz ile ilgili tam teknik detaya sahip olmamanız duru- munda elinizde olan mevcut numuneyi iletmeniz en doğru seçenek olacaktır. Böylece fiyatlandırmanız daha sağlıklı ve kontrollü olarak yapılacaktır.

Türkiye’de Tesisimizden teslim alınan siparişlerden %18 oranında Satış Vergisi tahsil edilecektir. Ülke dışı herhangi bir yere gönderilen siparişlerden, Türkiye gümrük vergileri oranı üzerinden ücret alınır ve teklif sırasında ücretlendirilir.

Satış vergi oranları ürüne göre değişebilmektedir.

Örneğin :

Tekstil kategorisinde yer alan bazı ürünler için %8 oranı Basılı işler için ise %18 oranı kullanılmaktadır.

Tevkifatlı fatura oranları tarafımızdan fatura kesilecek müşterilerimizin sektörü ve üretimin tipine göre değişmektedir. Tevkifat oranları için lütfen bizlerden destek alınız.

Üretim Dosyası

Aşağıda belirlediğimiz dosya biçimleri üretim için en yaygın kullanılan ve en iadeal dosya biçimleridir.

Desteklenen Dosya Biçimleri;

PDF - Adobe Acrobat Pro , Aİ - Adobe İllustrator, TIFF - Adobe Photoshop , PSD - Adobe Photoshop , INDD - Adobe Indesign , CDR - Corel Draww , FH11 - Macromedia Freehand

Desteklenen Dosya Biçimlerinde Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar;

*Tasarım dosyasının mümkün olan son sürüm dosya biçimi ile kaydedilmesi,

* Üretim taşma paylarının verilmesi,

* Üretimlerin özel kesim kalıplarının vektörel olarak hazırlanması,

* Kullanılan yazı fontlarının obje formatına dönüştürüşmesi ya da dosya ile birlikte iletilmesi,

* Cmyk Renk Modunda Çalışılması ve Özel renk değerlerinin dosyada belirtilmesi,

* Dosya içerisinde kullanılan görsellerin dosyaya gömülmesi ve hazırlanan görsellerin dpi değerlerinin yüksek olması.

Görüntüler için ideal çözünürlük metin için 300 dpi ve 400 dpi'dir. Dpi değeri düşük olan görsellerin baskı esnasında kalitesiz çıkabileceğini unutmayın. Sizler için en iyi yöntem mümkün olduğunca yüksek çözünürlüklü görsel kullanmaktır.

Ayrıca görüntüsü düşük olan dosyalar için demo baskısı olmanız kalite kontrol yapmanıza ve mevcut ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi anlamında değerlendirme yapma fırsatı verecektir. Çözünürlüğünden emin olmadığınız dosyalar için numune baskı talep etmeniz sizin için en doğru karar olacaktır.

Numune basımlarında yaygın kullanılan en yaygın yöntem Dijital Baskı yöntemidir. Dijital baskı makinelerinin teknolojile- rine göre baskı tipleri değişmekte olduğundan dolayı almış olduğunuz numunenin %80 doğruluğa kadar referans olabileceğini unutmayın.

Üretim safhasında yaygın olarak en ço kullanılan ve üretim programlarının ortak altyapısına teknolojik olarak entegre edilen dosya sistemi Adobe Acrobat Pro programından alınan PDF dosya çıktısıdır. Ayrıca Pdf dosya biçimi desteklediği teknolojilerden dolayı mevcut dosyaların önizlemesinin, analiz edilmesinin ve farklı kontroller yapılabilmesinin avanta- jlarını sunmaktadır.

PDF Dosya biçimlerinde çalışılan dosyanın Piksel ya da Vektör Tabanlı olması önemli değildir. Bu dosya programı yaygın olarak kullanılan Tasarım programları tarafından rahatlıkla açılabilir.

Sizlerde PDF dosya biçimini kullanarak daha rahat ve önizlenebilir bir dosya biçimi ile paylaşım sağlayabilirsiniz. Adobe Acrobat Pro’nun sahip olduğu zengin ve gelişmiş eklentiler sayesinde pratik kullanım sizler için avataj sağlayacaktır.

Üretim safhasında yaygın olarak en ço kullanılan ve üretim programlarının ortak altyapısına teknolojik olarak entegre edilen dosya sistemi Adobe Acrobat Pro programından alınan PDF dosya çıktısıdır. Ayrıca Pdf dosya biçimi desteklediği teknolojilerden dolayı mevcut dosyaların önizlemesinin, analiz edilmesinin ve farklı kontroller yapılabilmesinin avanta- jlarını sunmaktadır.

PDF Dosya biçimlerinde çalışılan dosyanın Piksel ya da Vektör Tabanlı olması önemli değildir. Bu dosya programı yaygın olarak kullanılan Tasarım programları tarafından rahatlıkla açılabilir.

Sizlerde PDF dosya biçimini kullanarak daha rahat ve önizlenebilir bir dosya biçimi ile paylaşım sağlayabilirsiniz. Adobe Acrobat Pro’nun sahip olduğu zengin ve gelişmiş eklentiler sayesinde pratik kullanım sizler için avataj sağlayacaktır.

Gönderim ve Teslimat

Firmamız anlaşmalı teslimat firmaları ya da firmanızın anlaşmalı olduğu teslimat firmaları ile gönderim sağlanabilir. Teslimat türüne bağlı olarak teslim edilen ürünler için sizlere gerekli bilgiler sunulur. Gönderimini Neptün Global olarak üstlendiğimiz gönderilerin gönderi takip kodu, teslimat belgesi vb. benzer doğrulama evraklarını sizlere iletebiliriz. Fakat firmanızın anlaşmalı olduğu gönderilerde detaylı raporlama yapma şansımız olmamaktadır. Bu tür durumlarda yetkili şubeniz ile iletişime geçerek detaylı rapor talep edebilirsiniz.

Gönderimlerde Kullandığımız Yöntemler;

- Yurtiçi ve Yurt Dışı Kargo Taşımacılığı Firmaları

- Yurt içi ve Yurt Dışı Lojistik Firmaları

- Motor Kurye ile Gönderim

- Araç Kurye İle Gönderim

Yurt İçi Gönderilerde Kullandığımız Teslimat ve Gönderi Metodları Aşağıdaki Gibidir.

Kargo Firmaları, Lojistik Firmaları, Otobüs Kargo,

Şehir içi Gönderilerde Kullandığımız Teslimat ve Gönderi Metodları Aşağıdaki Gibidir.

Kargo Firmaları,, Lojistik Firmaları,, Otobüs Kargo, Banabirkurye, Özel Vasita

Yurt Dışı Gönderilerde Kullandığımız Teslimat ve Gönderi Metodları Aşağıdaki Gibidir.

Ups, DHL ve Uluslararası Lojistik firmalarını kullanmaktayız.

Üretilen ürünlerin gönderim ve paketleme seçenekleri tekliflendirme süreçlerinde belirlenmektedir. Tekliflendirme süreçlerinde belirlenen paketleme türlerine göre paketleme yapılarak sevkiyat süreçleri başlatılmaktadır. Bu gönderi türlerinden en yaygın olanları aşağıdaki gibidir.

* Streç Sargılı Palet Üstü Paketleme

* Koli Paketli ve Palet Üstü Paketleme

* Koli Paketleme

* Kağıt Paketleme

* Baloncuk Naylon Paketleme

* Özel Ahşap Sandık Paketleme

* Strafor Ambalaj ile Paketleme

Neptün Global direk teslimatlarda 3. parti teslimat seçeneklerini kullanmaktadır. Zamanlama , dağılım adresleri ve fiyatlama konusunda avantajlı olabilecek tüm seçenekler değerlendirilerek sizlere teklif aşamasında bu detaylar iletilir.

Direk Teslimatlarda Kullandığımız Metodlar;

* Lojistik Firmaları ( Kamyon, Tır, Pick-Up vb. )

* Banabirkurye

* Özel anlaşmalı Ticari Araçlar ile

Anlaşmalı olduğumuz tüm gönderilerde raporlama yapabiliriz. Fakat Müşterilerimizin anlaşmalı olduğu gönderilerde an- laşma dahilinde olmayan 3. taraf olmamız sebebi ile yanlız teslimat ile ilgili evrak sunabiliriz.

Kargo gönderimlerinizde anlaşmalı olduğunuz şubeden raporlama ekranı ve şifrelerini isteyebilir ve bu şekilde rahatlıkla gönderilerinizin raporlarına maaliyetler ve teslimart bilgileri dahil daha detaylı ulaşabilirsiniz.

İstanbul içi toplu kurye gönderilerinde anlık raporlama seçeneklerimiz mevcuttur. Ayrıca Rota uygulamamız ile sizlere en iyi fiyat avantajlarını sunabilir ve mevcut en iyi rota ile daha hızlı teslimat gerçekleştirebiliriz.

Sözleşme ve Şartlar

Sözleşmelerimiz sipariş süreçlerine ve sipariş koşullarına bağlı olarak oluşturulmaktadır. Standart tedarikçi sözleşmesi, gizlilik sözleşmesi ve dilerseniz siparişe özel sözleşmesi yapabiliriz. Hazırlanan sözleşmeler için damga vergisi ödenmekte ve ödenen vergi dekontu müşterilerimize bildirilmektedir.

Hazırlanan sözleşmeler Müşterilerimiz ile karşılıklı anlaşma sağlanarak düzenlenmekte ve ilgili maddelerde mümkün olan tüm hususlar belirtilmektedir. Sözleşmeleri üretimlerde sözleşme öncesi üretime başlanmamakta ve imzalı numune beyanı istenmektedir.

Gizlilik Sözleşmesi yapabiliriz. Dosyalarınız, yazışmalarınız, projeleriniz ve tüm bilgileriniz bizim için özeldir. Sözleşme şartları ancak proje bazlı hazırlanabilir. Proje bazlı hazırlanan sözleşmelere istinaden üretim sonrası tüm görseller ve üretim dosyaları istenmesi durumunda müşterilerimize teslim edilebilir.

Gizlilik sözleşmeleri ile üretim şartları ve gizlilik şartları müşterilerimizin talebi doğrultusunda karşılıklı anlaşma ile sağlanarak süreli olarak imzalanır. Gizlilik sözleşmeleri için ayrıca damga vergisi ödenmez.

Tüm siparişlerinizde Havale, Eft, Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme şartları sipariş öncesinde belirlenmekte ve sonrasında değişiklik yapılmamaktadır. Ödeme türünün değişmesi durumunda ilgili sipariş hammaddesinin vade farkı fiyatı ayrıca fatura edilir.

Kağıt, selefon gibi döviz kurlarından ve zam artışlarından etkilnene hammaddeler için piyasa şartlarında aylık bazda vade farkı yansıtılır. Ödeme yönteminizin mümkün olan şekilde değişmemesi belirlenen maaliyetlerinizin değişmemesini sağlayacaktır.

Kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanmak istemeniz durumunda sistemimizin izin verdiği taksit sayısını değerlendirebilir ve kullanabilirsiniz. Fakat tercih edilen taksit sayısına yansıyacak komisyon oranı banka nezdinde belirlenmekte ve müşterilerimize yansımaktadır.

Zamanlama ve Süreç

Üretim süresi, üretilecek ürünün teknik özellikleri ve üretim aşamalarına göre belirlenir. Ayrıca teslimat şartları ve paketleme detayları üretim süresi için büyük önem arz etmektedir. Üretim için verilen siparişlerde üretim süresi önceden be- lirlenir. Üretim aşamalarında yapılabilecek tüm değişiklikler üretim süresinin değişmesine sebep olabilmektedir. Dolayısı ile üretim öncesi planlama ve üretim esnasında mevcut plana sadık kalmak en önemli unsurdur.

Ürünlerinizin zamanında teslim edilmesi ve teslimatların gecikmemesi için aşağıdak unsurların göz önünde bulundurulması son derece önemlidir.

* Üretime alınacak dosyanın teknik olarak üretime uygun hazırlanması,

* Üretime geçiş süreci safhasında tasarım dosyasında revize yapılmaması,

* Paketleme şeklinin ve paket bazında ürün adet bilgilerinin sipariş ile birlikte iletilmesi,

* Teslimat şeklinin sipariş esnasında önceden belirlenmesi,

* Teslimat ve gönderi adreslerinin yanında yetkili iletişim bilgilerinin tam ve eksiksiz olması.

Üretime aldığımız siparişlerde üretimin her safhasını teknik olarak çok iyi analiz ettiğimiz için mevcut teslimat koşulları ve paketleme koşullları ile birlikte üretimi etkileyecek süreçleri de göz önünde bulundurarak süre belirlemekteyiz. Hizmet sağladığımız ilk günden bun yana üretimlerimizde gecikme yaşanmamıştır. Ancak müşteri kaynaklı gecikmeler yaşanabilmektedir. Örneğin; Paketleme detaylarının geç ya da eksik gelmesi, gönderim şekillerinin değiştirilmesi, üretim dosyasının tarafımıza geç ulaştırılması gibi sebepler üretim planlarında aksama yaşanmasına neden olabilmektedir. Firmamızdan kaynaklı gecikmelerde iade süraçleri oluşturabiliriz.

Stok durumları hızlı değişen ürünlerin Türkiye koşullarında temin edilebilmesi güçlüğü ve geç onaylanan fiyat teklifleri ile birlikte zaman ve tedarik akış düzeni bozulabilmektedir. Dolayısı ile stokları hızlı değişen ve ek hammadde gerektiren ürünler için teyitli sipariş verilmesi hem müşterilerimiz için hem de bizler için sürecin daha hızlı ve planlı olmasını sağlayacaktır.

Firmamızdan kaynaklı üretim gecikmelerinde iade süreçleri oluşturabiliriz. Fakat Müşterilerimizden kaynaklanan gecikmelerde iade alınmamaktadır. Üretim safhasında yaşanabilecek gecikmeler sipariş süreçlerini yöneten müşterilerimize ve firma yetkililerine önceden haber verilmekte ve gerekli aksiyonun alınabilmesi için gerekli bilgi akışı eksiksiz sağlanmaktadır.

İade süreçleri karşılıklı anlaşma yolu ile sağlanabileceği gibi gerektiği durumda müşterilerimizin mağdur olmaması için firmamız gereken hassasiyeti göstermektedir.

Müşteri anlaşmalı kargolara teslim edilen ürünlerin gecikmesinden firmamız sorumlu değildir. Günümüz kargo ve teslimat firmalarının çalışma düzeni ve teslimat akışları yoğunluğa bağlı olarak değişebildiğinden 3. firmalarca verilen hizmetlerde yaşanan aksaklıkları için destek vermemiz mümkün değildir.